دنیای پاورپوینت

فروشگاه جامع پاورپوینت های کتب مدارس (کلیه مقاطع تحصیلی)

فروشگاه جامع پاورپوینت های کتب مدارس کلیه مقاطع تحصیلی

اطلاعیه فروشگاه

مدیریت فروشگاه با شماره تلفن 09362650966 و شماره تلگرام 09015664986 پاسخگوی شما عزیزان است. خریداران عزیز در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود و مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید. لازم به ذکر است بعضی خریداران بعد از خرید موفقت نمی توانند فایل خرداری شده را دانلود کنند در صورت عدم دانلود از لینک مورد نظر فایل خریداری شده به ایمیل وارد شده ارسال می شود وارد کردن ایمیل و شماره موبایل اختیاری است.

پاورپوینت فصل هشتم علوم تجربی پایه هشتم تولید مثل در جانداران

 پاورپوینت فصل هشتم علوم تجربی پایه هشتم تولید مثل در جانداران

 

 

 

 

 

 

 

 

نوع فایل: power point

فرمت فایل: ppt and pptx

قابل ویرایش 23 اسلاید

 

قسمتی از متن پاورپوینت:

تولید مثل در جانداران فصل 8 چه ویژگی ای در جانداران هست که سبب می شود، جمعیت یک نوع از آنها زیاد شود؟
اگر افراد یک نوع جانور نتوانند تولید مثل کنند، چه اتفاقی می افتد؟ جانداران متفاوتی که در اطراف شما وجود دارند، چگونه تکثیر می شوند؟ جانداران به روش های متفاوتی تولید مثل می کنند. در جدول تعدادی از ویژگی های جانداران آمده است. مقابل هر ویژگی نقش آن را بنویسید. به نظر شما چه تفاوت اساسی بین تولید مثل و ویژگی های دیگر جانداران وجود دارد؟ بعضی جانداران برای تولید مثل به فرد دیگری نیز نیاز دارند؛ مثلاً جانداری مانند کبوتر برخلاف باکتری به تنهایی نمی تواند تولید مثل کند. برای انجام شدن تولید مثل درچنین جاندارانی به دو جنس نر و ماده نیاز است. بنابراین به این نوع تولید مثل، تولید مثل جنسی می گویند. اما تولید مثل باکتری و مخمر از نوع تولید مثل غیرجنسی است؛چرا؟ روش های تولید مثل غیرجنسی تولید مثل غیرجنسی در جانداران تک سلولی، نوع رایج و معمول تولید مثل است. تولید مثل غیرجنسی در جانداران پرسلولی نیز وجود دارد. تولید مثل غیرجنسی در طبیعت به روش های متفاوتی انجام می شود. در ادامه به روش های متفاوت تولید مثل غیرجنسی می پردازیم. دونیم شدن: 

باکتری ها به روش دونیم شدن، تولید مثل می کنند. دیدیدکه سلول باکتری از وسط به دو نیمه تقسیم می شود. در این حالت هر نیمه، یک سلول کامل است که بعد از رشد می تواند به همین روش تقسیم و تکثیر شود. جوانه زدن:

در آزمایشی که با مخمر نانوایی انجام دادید، دیدید که بخشی از سطح بعضی سلول ها برآمده است. به هر یک از این برآمدگی ها که به تدریج بزرگ می شوند، جوانه می گویند. هر جوانه یک سلول مخمر است که ممکن است به سلول مادر متصل بماند یا از آن جدا شود. قطعه قطعه شدن: 

در فصل قبل دیدید از قطعه ای سیب زمینی که جوانه دارد، گیاه دیگری به وجود می آید.این روشِ تولید مثل در طبیعت نیز وجود دارد؛ مثلاً گیاه خزه انشعاب هایی دارد که اگر جدا شوند، هریک از آنها رشد، و یک گیاه خزه ایجاد می کند. هاگ زایی: 

کپک نان نمونه ای از جاندارانی است که با تولید سلول هایی به نام هاگ زیاد می شود. هاگ ها در هاگدان تشکیل می شوند. هاگ سلول کوچک، سبک و مقاومی است که همراه با هوا و آب پخش می شود.هاگ در صورتی که در جای مناسب قرار گیرد، رشد می کند و جانداری مانند والد خود به وجود می آورد.کپک روی میوه ها نیز با همین روش زیاد می شود. بعضی گیاهان بخش های ویژه ای برای تولید مثل غیرجنسی دارند که با آنها تکثیر می شوند. به جوانه های روی لبه برگ ها توجه کنید. این جوانه ها از برگ جدا می شوند و در خاک رشد می کنند. تولید مثل جنسی:

وجود دو فرد یا دو نوع سلول ماده و نر در تولید مثل جنسی ضروری است. شکل ظاهری نر و ماده در بعضی جانداران با هم متفاوت است؛ به طوری که به آسانی از همدیگر تشخیص داده می شوند. معمولاً شکل نوزادان جانورانی که نر و ماده آنها با هم فرق می کنند، یکسان است مثلًا تشخیص مرغ یا خروس بودن جوجه هادشوار است. جانداران نر و ماده اندام های تولید مثلی دارند. 

 

این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.

 

با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.

 

با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.

 

بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.

 

مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیز

 

اگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.

 

ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.

 

محصولات مرتبط:

پکیج پاورپوینت های فصول علوم تجربی پایه هشتم: (فصل اول الی فصل پانزدهم)

پاورپوینت فصل اول علوم تجربی پایه هشتم: مخلوط و جدا سازی مواد

پاورپوینت فصل دوم علوم تجربی پایه هشتم: تغییرهای شیمیایی در خدمت زندگی

پاورپوینت فصل سوم علوم تجربی پایه هشتم: از درون اتم چه خبر

پاورپوینت فصل چهارم علوم تجربی پایه هشتم: تنظیم عصبی

پاورپوینت فصل پنجم علوم تجربی پایه هشتم: حس و حرکت

پاورپوینت فصل ششم علوم تجربی پایه هشتم: تنظیم هورمونی

پاورپوینت فصل هفتم علوم تجربی پایه هشتم: الفبای زیست فناوری

پاورپوینت فصل هشتم علوم تجربی پایه هشتم: تولید مثل در جانداران

پاورپوینت فصل نهم علوم تجربی پایه هشتم: الکتریسیته

پاورپوینت فصل دهم علوم تجربی پایه هشتم: مغناطیس

پاورپوینت فصل یازدهم علوم تجربی پایه هشتم: کانی ها

پاورپوینت فصل دوازدهم علوم تجربی پایه هشتم: سنگ ها

پاورپوینت فصل سیزدهم علوم تجربی پایه هشتم: هوازدگی

پاورپوینت فصل چهاردهم علوم تجربی پایه هشتم: نور و ویژگی های آن

پاورپوینت فصل پانزدهم علوم تجربی پایه هشتم: شکست نورپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
oloom8f8_2039628_3839.zip4.5 MB